T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Uz. Dr. Leyla ARICI

Güncelleme Tarihi: 02/05/2018

Uz. Dr. Leyla ARICI 

Halk Sağlığı Başkanlığı

1971 yılında Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini Gölmarmara ilçesinde , yüksek öğrenimini Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. Mezuniyetini  takiben  İzmir Tekel Genel Müdürlüğünde kurum hekimi olarak göreve başladı. 
Tıpta uzmanlık sınavı sonrası İzmir Dr. Behçet Uz Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları  Anabilimdalı’nda; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığına başladı ve  2005 yılında uzman doktor ünvanını aldı.
2005 yılında Kula Devlet Hastanesine atanmış ve 2009 yılına kadar bu hastanede hizmet vermiştir. Kula Devlet Hastanesinde  görev yaptığı dönemde 2 yıl başhekim yardımcısı olarak çalışmıştır.
2010-2012 yılları arasında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalışmıştır.
 2012 yılında Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine atanmıştır.
2012 yılından 2017 yılına kadar Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde Tıbbi Hizmetler Başkanlığı  görevini yürüttü.
Evli ve iki çocuk annesi olan Uzm. Dr. Leyla ARICI 2018 yılı Ocak ayı itibari ile Manisa İl Sağlık Müdürlüğünde Halk Sağlığı Başkanı olarak görev yapmaktadır.