T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Staj

Güncelleme Tarihi: 02/07/2018

                                                                                                                              YAZ STAJI HAKKINDA DUYURU
          İl Sağlık Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımıza kabul edilecek Ortaöğretim ve Yükseköğretim öğrencilerinin 2018 Yılı Yaz Stajı başvuruları 02 Nisan 2018 tarihinden itibaren başlayacaktır. Manisa İlinde Yaz Stajı yapacak öğrencilerin Manisa ilinde bulunan Ortaöğretim Kurumları veya Üniversitede öğrenim görüyor olması ya da Manisa ili içerisinde kendisinin veya ailesinin ikamet ediyor olması gerekmektedir. Başvuru evraklarının eksiksiz teslim edilmesi zorunlu olup, eksik evraklı başvurular kabul edilmeyecektir. Stajyer öğrenci başvuruları staj komisyonlarınca değerlendirilecek ve sonuçlandırılacaktır. 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ve İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ve İlçe Entegre Devlet Hastanelerinde staj yapmak isteyen öğrenciler Müdürlüğümüz staj komisyonu tarafından değerlendirilerek her ayın son haftası Müdürlüğümüz Web sayfasında (http://www.manisa.saglik.gov.tr/) ilan edilecektir.
Başvurular:
1.Hastanelerde veya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde(ADSM) Yaz stajı yapmak isteyen öğrencilerin başvurularını ilgili Hastaneye veya ADSM’ ye yapmaları gerekmektedir. Staj başvuru bitiş tarihini Hastaneler veya ADSM’ ler belirleyecektir.
2.İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri, Ahmetli İlçe Entegre Devlet Hastanesi, Köprübaşı İlçe Entegre Devlet Hastanesi ve Gölmarmara İlçe Entegre Devlet Hastanelerine ilanda belirtilen branşlarda ve sayılarda (EK1) öğrenci kabul edilecektir. Başvurular web sitemizde ilan ettiğimiz evraklarla birlikte Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığı  Eğitim AR-GE Birimine yapılacaktır.
3.Manisa İl Ambulans Servisi Başhekimliğine Bağlı  Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında ilanda belirtilen branşlarda ve sayılarda (EK2) öğrenci kabul edilecektir. Başvurular web sitemizde ilan ettiğimiz evraklarla birlikte Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığı  Eğitim AR-GE Birimine yapılacaktır.
Not: Staj Komisyonları; staj yapılmak istenen birimin ilgili alan/ daldaki çalışan personel sayısı, bütçesi, stajyer ihtiyacı v.b konularda değerlendirme yaparak karar alacaklardır.
          EK1:    İlçe Sağlık Müdürlükleri Ve İlçe Devlet Hastanesine Stajyer Alınacak Branşlar Ve Sayıları İÇİN TIKLAYINIZ
          EK2:   112 İstasyonlarına Alınacak Stajyer Branş Ve Sayıları İÇİN TIKLAYINIZ
          İstasyon Listesi Ve Adresleri İÇİN TIKLAYINIZ
          Yaz Stajlarına İlişkin Usul Ve Esaslar İÇİN TIKLAYINIZ
          Üniversiteler İçin Staj Sözleşmesi İÇİN TIKLAYINIZ
          Liseler İçin Staj SözleşmesiİÇİN TIKLAYINIZ
          Dilekçe Örneği İÇİN TIKLAYINIZ
          Başvuru Evrakları (Liseler İçin) İÇİN TIKLAYINIZ
          Başvuru Evrakları (Üniversite-Yüksekokul İçin) İÇİN TIKLAYINIZ